O MNE

       Zdravíčko, moje meno je Mgr. Erik Rybanský a som vyštudovaný v odbore podnikový manažment a v súčasnej dobe "zarezávam" v IT sektore.  Od malička som však inklinoval k práci s drevom, nakoľko otec v tejto oblasti podniká. Začiatkom roku 2016 sa v mojej hlave zrodila myšlienka prísť na trh s niečim novým - výnimočným. A tak sa zrodila prvá drevená kravata ERMAR, čo považujem za svoju dominantu v rámci portfólia. Na základe príjemného tlaku verejnosti som sa rozhodol vyrábať aj drevené motýliky, manžetové gombíky a mnoho iných, či už pánskych alebo dámskych doplnkov.     

   Drevo, ktoré využívam na svoju produkciu pochádza z demotáži starých budov a preto ho nazývam recyklované. Ide o viac ako storočné dubové časti domu a teda podlahy, trámy a vonkajšie obklady. Každý jeden kus v sebe nesie príbeh a históriu. Vždy som bol zástancom toho, že každý jeden produkt z mojej dielne musí mať v sebe dušu. 

  Kožu na svoju produkciu využívam výhradne zo slovenského chovu hospodárskych zvierat. V praxi to znamená, že nepodporujem týranie zvierat za vidinou chovu na krásu kože. Zvolil som si cestu získavania materiálu z domáceho chovu, čiže pokiaľ dané zviera doslúži majiteľovi a rozhodne sa ho poraziť, tak následne sa od neho odkúpi surová koža, ktorá sa ďalej spracováva v koželužni. Takáto koža môže obsahovať mierne nedostatky, ktoré sú však podľa mňa neoddeliteľnou súčasťou krásy prírodného materiálu, tak ako je napríklad suk v dreve. Každá koža z hospodárskych zvierat je iná, je vráskavá, má mierne nedostatky, ale to z nej robí originál. A tento originál Vám chcem priniesť do Vášho šatníka...

     Verím, že Vás moja produkcia osloví, nech sa páči...


      Publikovali o mne: 1, 2, 3, 4   :-)